SİBER KORUMA
YÜKLENİYOR

Bilişim Suçları Bilgilendirme

Bilişim Suçları Danışmanlığı

Siber Suçlar Daire Başkanlığı bu konuda özel olarak çalışmaktadır, fakat bilişim suçları ve kapsamları çok geniş olduğu için bu konuda uzmanlardan yani bilirkişilerden de yardım alınmaktadır.

Cyber Ajans dijital delil toplama ve kimlik tespiti konularında uzman bir bilişim ekibine sahiptir.

Dijital delil toplamada süre ve yöntem çok önemlidir. Hizmet sağlayıcılar, dijital delil kabul edilebilecek kayıtları bazen kısa sürede silebilmektedir. Mail yoluyla işlenen suçlarda; suçlu, hesabı siler fakat hizmet sağlayıcı hesabın tamamen kapanması için 40 gün süre verir, bu süre zarfında gerekli başvuruların yapılması elzemdir, aksi taktirde hayati önem taşıyan deliller geri dönüşü olmaksızın silinir.

Bilişim ekibimiz öncelikle işlenen suçun yöntemine ve nerede, nasıl işlendiğine göre hareket eder. Öncelikle dijital deliller toplanır ve o esnada kişinin bırakacağı dijital ayak izlerinden kimlik tespitine gidilir, gerekli deliller toplandıktan sonra müşteri hukuki sürece yönlendirilir. İnternet ortamında işlenen suçlarda ve kimlik tespitinde, bilişim ekibimiz %99 başarı elde eder.

  • Bilişim davalarına bakan avukatlara internet İletişim Hukuku kapsamında hukuka aykırılık teşkil eden her türlü eylem için bilişim ceza hukuku kapsamında; cezai iş ve davaların takibinde teknik destek verilir.

  • Bilişim alanında vermiş olduğumuz her türlü teknik hizmet yasal mevzuata uygun olarak yapılır.

  • Her türlü tekzip metninin yayınlanmasının sağlanmasında teknik destek ve danışmanlık verilir.

  • Serbest veri trafiğinin temel haklara uygunluğunun sağlanması için teknik destek verilir.

  • Elekronik ortamda kişisel alanın ve sınır aşan kişisel bilgi trafiğinin teknik hukuksal korumaya alınmasına teknik anlamda destek verilir.

Bilişim suçları konusunda danışmanlık arıyorsanız hızla size ulaşalım.